Microsoft Azure Bulut Sistemi

Bu yazımda sizlere Microsoft Azure Bulut Sisteminin nasıl oluşturacağınızı adım adım anlatacağım.

1) Bu seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız:

URL kısmına bulutunuz için bir isim giriniz.

Region or Affinity Group kısmında North Europe’u seçebilirsiniz. Daha hızlıdır. (Bulunduğunuz yere göre başka yerlerde seçebilirsiniz.)

 

2) Eğer bu adımı seçerseniz şöyle bir ekran gelecektir:

Burada Deploy a cloud service package’ a tıklamadan ilk seçenektekine benzer bir şekilde bulut servisinizi oluşturabilirsiniz.

Eğer Deploy a cloud service package’ a tıklarsanız bulut servis paketinizin dağıtımını, yayınlanmasını yapmanız için sizi şöyle bir ekran karşılayacaktır:

Bu ekran ile bulutunuzu yayınlayabilirsiniz.

Öncelikle dağıtım için Deployment Name‘e bir isim girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında Package bölümünde ya From Local deyip bilgisayarından ya da From Storage deyip paketi belirtmelisiniz. Belirteceğiniz paket .zip veya .cspkg uzantılarında olmalıdır.

Configuration kısmında yapılandıracağınız dosyayı seçmelisiniz. Bu dosya .cspkg uzantılı olmalıdır.

Environment kısmında iki seçeneğiniz bulunuyor. Production ürün halidir Staging ise üründen bir önceki ön-ürün yani ürün çevresinin aynası olan kısımdır. Size uygun olan kısma göre bunlardan birini belirtmelisiniz.

Add certificates kısmından bulut servisiniz için sertifika ekleyebilirsiniz. Eğer tik işareti koyarsanız sizin için bir bölüm daha çıkacak ve burada belirtebileceksiniz.

En son olarak tik işaretine tıklayıp bulut servisimizi oluşturabiliriz.

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Eğer bu konu hakkında anlamadığınız kısım veya Microsoft Azure ile ilgili daha spesifik sorularınız varsa, lütfen yorum yaparak veya mail adresime (oguzhanoktaybuyuk@outlook.com’a) mail atarak sormaktan çekinmeyiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Leave a Reply

  

  

  

%d blogcu bunu beğendi: