Microsoft’un Ayıbı 5

Merhaba değerli okurlarımız. Uzun zamandır bu web sitesi altında gönüllü olarak sizlerle Microsoft Azure ile ilgili bilgiler paylaşıyoruz. Yararlı olduysak ne mutlu bize.

Microsoft’un çeşitli yerleri ile ne kadar irtibata geçsekte fayda olmadı ve ne yazık ki yazılar paylaşmak için kullanabileceğimiz bir Azure Deneme Hesabını çok gördüler. Bizler de gönüllüler olarak bir maddi kazancımızın olmadığı ve öğrenci olduğumuzu hesaba katarsak, her ay bunun için bütçe ayıramıyoruz. Bu tutumundan dolayı Microsoft firmasına teşekkür ederiz(!). Artık Microsoft Azure ile ilgili yazılar paylaşamayacağız. Mağduriyetimizden dolayı özrü bir borç biliriz.

5 thoughts on “Microsoft’un Ayıbı

 1. Reply burak Kas 26,2015 03:29

  öğrenciyseniz dreamspark üzerinden ücretsiz azure aboneliği alabilirsiniz

 2. Reply Çağrı SOYDAŞ May 29,2016 20:01

  Merhaba,
  Öncelikle aylık 100$ hedıyeli deneme hesapları mevcuttur.Azure ile ilgili çalışma yapabilmeniz için 30 günlük 100 dolarlık hesap yeterli olduğunu düşünüyorum.

  Bunun dışında tam olarak ne amaçla istediğinizi iletebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

  Teşekkürler.

  • Reply Mert Can Karaoğlu May 31,2016 20:04

   Merhaba Çağrı,

   Eskiden, bize 6 aylık hesaplar verildi ve bizde 2014 Microsoft Yaz Okulu öğrencilerinden yaklşıkş 20 kişi bu yola girdik. Ardından aralık sonunda bizim hesaplarımızın süresi bitti ve yazıyor olduğumuz yazılar projeler vs. yarım kaldı. Hemen ardından Mustafa Kasap’tan Behice hanım’dan yeni hesap istedik. “Mustafa Kasap hocamız bunun sözünü bize vermişti, yaz okulunda” daha sonradan Amerika’ya gidince doğal olarak yerini Behice hanım devraldı. Daha sonrasında bize hesaplar verilmedi!! Bizde yine deneme hesapları açarak devam ettirmeye çalıştık bir mühdet ama bu işten para kazanmadığımız ve bu sadece bir hobi olarak devam ettiği için yazıların yazılması 2-4 hafta sürebiliyor. Doğal olarak 1 aylık hesaplarla hiçbirşey yapamadık.

   Kaldı ki, sırf ücretsiz hesap açmak için, bankalardan sürekli yeni kredi kartı hesabı mı açalım(!)

   Bu arada, Microsoft Türkiye tamamen ticari bir kurumdur. Türkiye’nin bu alanda gelişmesi adına kurduğumuz bu topluluğa destek sözünün verilmesine rağmen vermediği desteği, biz fazladan uğraşarak devam ettirmek istemedik doğal olarak ve topluluğumuzu sonlandırdık. Yani bu saatten sonra yardımınız ancak, ekibi toplayarak eski düzeni oturmanız halinde olur. Açıkçası bu sinerjiyi tekrar yakalayabileceğinizi de düşünmüyorum. Microsoft Türkiye’nin yaptıklarından sonra!!

   İyi Çalışmalar.

 3. Reply Çağrı SOYDAŞ Oca 5,2017 18:00

  Merhaba ,

  Sürekli bankalardan kredi kartı hesabını açmana gerek tabikide yok. Ayrıca Microsoft Türkiye zaten ticari bir kurumdur. Bunun aksini hiç bir şekilde zaten dile getirilmiyor.

  Ayrıca bana bir mail adresi verebilirseniz size işinizi göreceğini düşündüğüm bir MSDN aboneliği gönderebiliriz.

  Teşekkürler.

Leave a Reply